Jak si správně vybrat trezor.

Chráníte si Vaše důležité dokumenty, těžce vydělané peníze, elektronicky zpracovaná data nebo drahé šperky před odcizením nebo požárem? Je lépe na to myslet dříve, než bude pozdě. Dnes už trezor není žádný luxus. Např. pro firmy může být existenční otázkou ohrožení, odcizení nebo zničení jejich elektronických dat. Myslete proto na neocenitelné přednosti trezoru. Kdo chrání svůj majetek a cennosti v trezoru, šetří svoje nervy i svoje peníze při pojištění díky výhodnějším pojistným podmínkám. Trezor je investicí pro několik dalších generací,je třeba vždy uvážit jaký trezor si zvolit, případně se kterou certifikací (bezpečnostní certifikace trezorů dle normy VDMA a dle normy EURO / VdS). Obraťte se při konzultacích na Vaši pojišťovnu. Na některé důležité zásady při výběru vhodného trezoru pro ochranu Vašich cenností před odcizením a ohněm upozorňuje následujících pět bodů.
 
1.OBSAH TREZORU
Co potřebujete chránit ve Vašem trezoru? Sestavte si seznam cenných věcí, které nyní ukládáte na různých místech. Potom budete mít přehled o tom, co všechno pohodlně najde ve  Vašem trezoru své místo.
Zde uvádíme názorný příklad:
Pracovní využití: např. nosiče dat - zakázky - dodací listy - výkazy - služební pošta - smlouvy - šekové knížky - směnky - akcie - hotové peníze - konstrukční výkresy, atd.
Soukromé využití: např. kreditní karty - šeky - spořitelní knížky - šperky - sbírky - ceniny - hotové peníze  - průkazy pojištěnce - poštovní známky - zbraně - osobní cenné předměty, atd.
 
 
2.UMÍSTĚNÍ TREZORU
Kde má stát Váš trezor? Trezory na zazdění najdou své správné místo tam, kde je možnost správného zabetonování tak, aby z každé strany i zezadu bylo min. 10 cm betonu. Nábytkové trezory mohou být umístěny kdekoli, nejen vestavěné do nábytku, ale i postavené mimo tak, aby bylo možné jejich dodatečné ukotvení do podlahy nebo do zadní stěny trezoru. Každý trezor dle pojistných podmínek v SRN pro soukromé osoby s hmotností menší než 200 kg a  pro firmy s  hmotností menší než 300 kg je nutno odborně ukotvit. Nábytkové trezory jsou vhodné zejména do pronajatých prostor.
 

3.VELIKOST TREZORU
Budete překvapeni kolik různých věcí může být uschováno ve Vašem trezoru. Proto vybírejte Váš trezor vždy větší než právě potřebujete, neboť postupem času budete mít více věcí, které potřebujete uschovat. Ušetříte si do budoucna problémy s místem a připlatíte jen minimální částku v porovnání s cenou dalšího nového trezoru.
 
4.UZAMYKÁNÍ TREZORU
Jsou tři různé typy zámků a řada možností jejich vzájemného kombinování. U číslicových zámků mechanických nebo elektronických můžete kdykoli změnit kód a nemusíte u sebe nosit klíč.
Možnosti uzamykání:
Motýlkový bezpečnostní klíč: (na všech modelech trezorů ve standardu) 
Mechanický číslicový kombinační zámek libovolně nastavitelný: (certifikovaný ve třídě VdS 1 s jedním miliónem kombinací) pro trezory do třídy III. ve standardu dva zámky - klíč + číslicový mech. kombinační
Elektronický číslicový kombinační zámek libovolně nastavitelný: (cerfikovaný ve třídě VdS 1 nebo 2) dle druhu zámku buď nouzové otevírání klíčem nebo tajným kódem, nejméně 1.000.000 možných nastavitelných kombinací, možnost propojení na pult centrální ochrany, tichý alarm, odepření otevření programovatelné uživatelem, časové zpoždění (protipřepadová funkce), komisionální otevírání se dvěma kódy, atd.
 

5.BEZPEČNOST TREZORU

Oceňte věci, které budete chtít uschovat v trezoru. Budete překvapeni jakou hodnotu pro Vás mohou mít. Podle této hodnoty zvolte bezpečnostní třídu trezoru. V Evropě nyní platí bezpečnostní normy, které Vám jsou dále podrobně vysvětleny. Velkou roli hraje i  důvod ochrany cenností - proti vloupání i bezpečnost proti ohni. Nemyslete pouze na vloupání nebo krádež, škoda způsobená ohněm může být ještě vyšší. Promluvte si o tom se zástupcem Vaší pojišťovny i s obchodním zástupcem s našimi trezory, pomohou Vám při Vašem správném výběru trezoru. Atestování trezorů se uskutečňuje podle pevně stanovených pravidel. Mezi "ochranou proti vloupání" a "ochranou proti ohni" je zásadní rozdíl. Rozhodující u těchto bezpečnostních zkoušek, které jsou prováděny dvěma rozdílnými instituty, je konstrukce a způsob stavby trezorů (jednoplášťových, víceplášťových, vyplněných betonem, atd.). Je-li test úspěšný, stanoví se zařazení trezoru do příslušného bezpečnostního stupně, který určuje výši úložné pojistitelné hodnoty obsahu trezorů. Tuto hodnotu uznává většina renomovaných pojišťoven působících v  České republice, případně je hodnota upravena dle konkrétních podmínek (ozbrojená ostraha, EZS, pult centrální ochrany, individuální pojistné podmínky, atd.)